طبق گزارشی که بولتن نیوز منتشر کرده ، یکی از لذت بخش ترین تجربه ای که می توانیم در مورد سفر کردن داشته باشیم هنگامی است که تصمیم می گیریم بلیط هواپیما بخریم و به کشور و یا شهری دیگر پرواز کنیم و اگر هم این تجربه لذت بخش باعث خالی نشدن جیبمان نشود بسیار هم عالی می شود و لذت بخش تر.

چنانچه شما تصمیم گرفته اید بلیط هواپیما تهیه کنید و از تجربه سفر خود لذت ببرید ، پرواز های بسیاری از ایرلاین های خارجی و ایرانی وجود دارند که شما می توانید بلیط هواپیما خود را از آن ها خریداری کنید.

اگر شما رئیس یک کمپانی بزرگ هستید که باید تعدادی از کارمندان شرکت خود را در روزهایی از هفته و به طور ادامه دار به شهری معین بفرستید یا استادی هستید که باید به دانشگاه مورد نظر خود هرهفته پرواز کنید و یا آژانس مسافرتی هستید که قصد فروش تور دارید ، به احتمال زیاد در فکر تهیه بلیط چارتر هواپیما هستید زیرا خیلی از هزینه های شما کاسه می شود اگر بلیط چارتر تهیه کنید. ما در این جا پس از اینکه بلیط چارتر را معرفی کوتاهی کردیم سپس به سراغ این خواهیم رفت که چطور شما را راهنمایی کنیم تا بلیط چارتر را تهیه کنید پس با « چگونگی خرید بلیط چارتر » همراهی کنید.

 

 بلیط چارتر در واقع چیست؟

اگر کسی تعدادی از صندلی های یک پرواز را برای مسیری مشخص کرایه ؛ اجاره یا رزرو کند ؛ گفته می شود که این صندلی ها را چارتر کرده است. و به بلیط های این صندلی ها بلیط چارتر می گویند. حال اگر فردی تمام صندلی های یک پرواز مشخص را رزرو کند؛ در واقع آن پرواز را فول چارتر کرده است.

چارتر در لغت معنای اجاره کردن را می دهد. اگر تعدادی از اتاق های یک هتل برای زمانی مشخص کرایه شود این کار را چارتر می گویند.

چرا بلیط چارتر ارزان تر می باشد؟

هنگامی که شما بلیط چارتر تهیه می کنید انگار آن بلیط هواپیما را پیش خرید کرده اید و در منطق هم همینطور است که اگر چیزی پیش خرید می شود طبیعتا قیمت آن ارزان تر تمام می شود. پس بلیط چارتر ارزان تر است.

یک مثال از چارتر کردن و بلیط چارتر این طور است که به طور مثال شما پرواز ساعت ۸ صبح پرواز یک ایرلاین مشخص را برای مسیر تهران مشهد به مدت ۵ ماه رزرو می کنید ، از آن لحظه به بعد به مدت ۵ ماه شنبه هر هفته ساعت ۸ صبح می توانید با پرواز آن ایرلاین به مشهد سفر کنید. این مورد چارتر کردن اکثرا برای اساتید دانشگاه که به صورت پروازی فعالیت دارند و همچنین کارمندان یک شرکت می باشد.

بلیط چارتر را چگونه رزرو کنیم؟

در مواقعی شما نیاز به این دارید که بلیط هواپیما ارزان یا بلیط چارتر بخرید البته این همیشه آرزوی همه است اما گاهی واقعا به تهیه بلیط هواپیما ارزان نیاز دارید. در این هنگام می توانید به وب سایت هایی که به طور آنلاین مشغول فروش بلیط هواپیما هستند از جمله وب سایت ما مراجعه کنید و بعد از اینکه مقصد و مبدا مورد نظرتان و همچنین تاریخ رفت و برگشت را مشخص نمودید ، البته اگر میخواهید بلیط هواپیما یک طرفه بخرید باید فقط رفت یا برگشت را انتخاب کنید ، همچنین تعداد افرادی که قصد پرواز دارند بزرگسال هستند یا کودک را هم معین کردید سپس می توانید تمام پروازها با آن مشخصات را مشاهده کنید و بلیط هواپیما خود را انتخاب کنید.

در بعضی از پروازهایی که برای شما لیست شده است می بینید که آن پرواز چارتر است یعنی فردی قبلا آن پرواز را چارتر کرده است و حال به هر دلیلی نتوانسته یا نخواسته که با آن پرواز به سفر برود پس برای اینکه آن صندلی خالی نماند و هزینه اش تا مقداری جبران شود، بلیط چارتر را با قیمتی پایین تر به فروش می رساند.

اگر در لیست پروازهایی که در تاریخ مد نظرتان آمده، پرواز چارتری را دیدید بی درنگ آن را بخرید چون تعداد بلیط چارتر محدود است و ممکن است یک بلیط چارتر برای شما باقی مانده باشد. پس زودتر رزرو کنید تا از خرید بلیط چارتر سود ببرید ، امکان این وجود دارد که در همان لحظه که شما مشغول خرید بلیط چارتر هستید فرد دیگری آن را رزرو کند و شما جا بمانید.