خواندن بلیط هواپیما

یکی از مواردی که شما باید درباره بلیط هواپیما بدانید این است که چطور آن را بخوانید، این مطلب بسیار مفید است و هر انسانی باید روش خواندن بلیط هواپیما ی خود را بداند. اگر شما این مطلب را بدانید و به آن آگاه باشید بسیار راحت می توانید بلیط هواپیمایتان را بخوانید.

ما در این مطلب تمام قسمت هایی که در یک بلیط هواپیما وجود دارد را به شما معرفی خواهیم کرد و برای یکایک آن ها توضیح خواهیم داد که آشنایی لارم را در رابطه با خواندن بلیط هواپیما پیدا کنید.

۱ – نام مسافر ( PASSENGER  NAME) :

در این جا باید نام مسافر باشد و شما نخواهید توانست که بلیط هواپیمای خود را به فرد دیگری بدهید یا به فرد دیگری به فروش برسانید.

 

۲ – معتبر برای گذر (Booking Ref) :

هر صفحه ای از بلیط هواپیما با صفحات دیگر متفاوت است. شما باید اطمینان داشته باشید که آن ها صحیح می باشند. مستطیلی که خط سیاه کلفتی در هر صفحه از بلیط دارد، به شما نشان خواهد داد که به چه مقصدی قصد سفر دارید یا اینکه از کجا بر می گردید.

۳ – کرایه بلیط (Price) :

این مورد درواقع همان قیمت بلیط هواپیما می باشد یعنی مقدار هزینه ای که جهت سفر خودتان پرداخت کرده اید و بلیط را خریداری نموده اید.

۴ – مالیات(tax) :

امکان این وجود دارد که فرودگاه مالیات داشته باشد و این مالیات فرودگاه می باشد که در بلیط هواپیما قید می شود.

۵ – کد سفرتان (No) :

اگر شما در چندین تعطیلات ( Package holiday) هستید شماره مرجع در این قسمت از بلیط هواپیما نوشته خواهد شد.

۶ – باری که مجاز هستید حمل کنید (Allow) :

به طور معمول و شایع شما اجازه دارید و مجاز هستید که تقریبا بین حدود بیست تا سی کیلوگرم بار یا همان اثاثیه و چمدان با خود حمل کنید بدون آن که هزینه بار اضافه بر حد مجاز به شما تعلق بگیرد. و این قسمت در بلیط هواپیما گویای این مطلب است.

۷ – اساس کرایه :

این مورد نوع کرایه بلیط هواپیما را نشان می دهد. در این قسمت YB به معنای ( بودجه اروپا ) می باشد.

۸ – کوپن پروازتان (PASSENGER COUPON) :

این کوپن پرواز همان شماره صفحه ( دفتر بلیط هواپیما ) شما می باشد.

۹ – وضعیت پرواز (STATUSE) :

این قسمت در بلیط هواپیما باید حتما علامت ok را داشته باشد و احیانا اگر چنین نبود و علامت ok را نداشت باید از مسئولین پرواز سوال کنید که چرا در قسمت وضعیت من بر روی بلیط هواپیما، ok نیست.

۱۰ – زمان (TIME) :

این زمان در واقع همان، زمان محلی می باشد که بر روی بلیط هواپیما نوشته خواهد شد و به طور معمول اینچنین است که ایرلاین ها از ساعت ۲۴ ساعته استفاده خواهند کرد .

۱۱ – تاریخ سفر (DATE) :

این قسمت، تاریخ سفر شما را نشان خواهد داد که روی بلیط هواپیما نوشته شده است و حتما اطمینان حاصل کنید که صحیح نوشته شده باشد تا مشکل خص و احتمالی به وجود نیاید.

۱۲ – تاریخ صدور بلیط هواپیما (Issued Date) :

منظور از این تاریخ که در این قسمت بلیط  نوشته شده است، تاریخی می باشدکه شما هزینه را به طور کامل پرداخت نموده اید و بلیط هواپیما برای شما صادر گردیده است.

۱۳ – درجه بلیط هواپیما (CLASS) :

در این قسمت از بلیط ،درجه بندی نشان داده شده است M و Y یعنی درجه عادی ،  C یعنی درجه گروهی و F یعنی درجه یک. حال شما باید دقت کنید که چنانچه شما زمان خرید بلیط هوایمای خود هزینه درجه یک و یا درجه گروهی را پرداخته اید و اگر M روی بلیط هواپیمای شما نوشته شده است، باید بروید و شکایت کنید تا بلیط هواپیمای شما را تصحیح کنند.

۱۴ – پرواز (Flight) :

این جا شماره پرواز روی بلیط هواپیما نوشته شده است و این شماره برای شما بسیار مهم خواهد بود.

۱۵ – بلیط هواپیمای الحاقی :

چنانچه شما این قصد را دارید که سفری طولانی داشته باشید و مسیر شما تا مقصد مورد نظرتان طولانی می باشد، این امکان وجود دارد که در چند محل مثلا پنج و یا حتی محل های بیشتری توقف نمایید و دوباره حرکت کنید. پس حتما به دفتر بلیط هواپیمای دیگری نیاز خواهید داشت . این قسمت از بلیط  هواپیما مرجع آن است.

۱۶ –  حامل :

هر خط هوایی با دو یا سه حرف مشخص خواهد شد به طور مثال BA برای بریتیش ایروز AF_British Airwaysبرای ایر فرانس Air France می باشد که در این مورد از بلیط هواپیما چند حرف اختصاری خط هوایی که شما قصد سفر با آن را دارید نوشته خواهد شد.

۱۷ – چمدان های بررسی شده / بررسی نشده :

در این قسمت از بلیط هواپیما تعداد چمدان هایی که شما با خود حمل خواهید کرد و همینطور هم وزن آن ها باید نوشته شود.

امیدوارم با مواردی که در بالا گفته شده ، از این به بعد همه شما عزیزان روش خواندن بلیط هواپیما ی خود را بدانید.