نکات کلیدی و طلایی

هدف ما این است که مشاوره خوب و کاملی را در مورد تهیه بلیط هواپیما به شما ارائه کنیم .که شما بتوانید با خرید بلیط هواپیما ارزان، در هزینه های زیاد سفر خود صرفه جویی کنید، و از سفر خود لذت تمام را ببرید. در اینجا نکات و پیشنهادات مفیدی را برای شما، جهت خرید بلیط هواپیما خواهیم داشت تا در آینده بتوانید بلیط هواپیما ارزان تری را تهیه کنید.

۱- قیمت های بلیط هواپیما را زود به زود چک کنید.

آیا این نکته را میدانستید که قیمت بلیط هواپیما در بهترین زمان خرید و بدترین زمان خرید بلیط هواپیما تقریبا ۲۳۶ دلار است. و این راه بدانید این مطلب شامل کسانی که هر روز در حال خرید بلیط هواپیما هستند، نمی شود. به طور معمول آژانس های هواپیمایی در طول هفته چندین بار قیمت بلیط هوایما را افزایش و یا کاهش می دهند.پس شما اگر قیمت بلیط هواپیما را تند تند چک کنید متوجه خواهید شد که چه زمانی قیمت بلیط هواپیما کاهش پیدا کرده و تخفیف خورده و به این صورت به سادگی می توانید بلیط هواپیما ارزان تهیه کنید و سفر به نسبت ارزان تری داشته باشید.

در اینجا پیشنهاد ما برای شما این است که هر زمان که تصمیم گرفتید سفری داشته باشید به هر نقطه جهان، و قصد خرید بلیط هواپیما ارزان را داشتید، شروع کنید و قیمت های بلیط هواپیما را چک کنید تا در موقع مناسب که قیمت بلیط هواپیما کمتر شده بود ، معامه خوب و ارزانی را انجام دهید.و این چک کردن قیمت بلیط هواپیما را حداقل هفته ای یک بار انجام دهید تا نتیجه خوبی را بگیرید و هرزمان که بلیط هواپیمای مورد نظر خود را مشاهده کردید بدون معطلی بروید و بلیط هواپیمای خود را رزرو کنید چون ممکن است تا زمانی طولانی بلیط هواپیما با چنین قیمتی را پیدا نکنید.

شاید به نظر شما عجیب بیاید اما شرکت های هواپیمایی همیشه کاهش یا افزایش قیمت بلیط هواپیما را انجام می دهند و برای تعیین قیمت بلیط هواپیما در زمان های مختلف ، از سیستم های کامپیوتری پیچیده ای استفاده میکنن و خرید بلیط هواپیما در زمان های مشخص شبیه بازار سهام است.

۲- زمان صحیح خرید بلیط هواپیما ارزان را بدانید.

اینکه بدانیم چه زمانی بهتر است تا بلیط هواپیمای خود را خرید کنیم خیلی مهم است چون با دانستن این زمان بندی میتوانیم هزینه اضافی خرید بلیط هواپیمای گران را ذخیره کنیم برای سفر بعدی که پیش رو خواهیم داشت.

با توجه به تحقیقی که سال پیش درباره خرید بلیط هواپیما ارزان انجام شده است به این نتیجه رسیده اند که بهترین زمان خرید بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی به طور معمول، ۴۹ روز طول می کشد.اما خب طبیعتا ۴۹ روزی که طول کشیده جهت خرید بلیط هواپیما ارزان بستگی دارد به مکانی که قرار است سفر کنید و زمانیکه قصد خرید بلیط هواپیما را دارید.

۳- قیمت بلیط هواپیما در بعضی روزهای هفته ارزان تر از روزهای دیگر است.

این مطلب که شما چندشنبه را برای پرواز انتخاب خواهید کرد در تفاوت قیمت بلیط هواپیما موثر خواهد بود. مثلا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه که روزهای وسط هفته هستند، به طور معمول بلیط هواپیما ارزان تر است. و روزهای جمعه و شنبه که آخر هفته هستند، بلیط هواپیما گران تر خواهند بود. این تفاوت قیمت بلیط هواپیما در اول هفته و آهر هفته تقریبا ۲۹ دلار است و برای یک سفری که دو طرفه است، تفاوت قیمت بلیط هواپیما ۵۸ دلار می شود. اگر شما قصد دارید آخر هفته سفر کنید ، به انتخاب دوشنبه در عوض روز شنبه و همچنین انتخاب سه شنبه به جای روزهای پنجشنبه و یا جمعه ، جهت خرید بلیط هواپیما توجه کنید. و اگر برایتان روز سفر فرقی نمی کند، روزهای سه شنبه و چهارشنبه را جهت سفر و خرید بلیط هواپیما انتخاب کنید.

این پیشنهادات بهترین گزینه برای خرید ارزان و کم کردن هزینه خرید بلیط هواپیما است. به طور کلی اگر می توانید تاریخ سفر خود را بین روزهای دیگر جابجا کنید ، حتما همیشه دور و بر تاریخ مورد نظرتان را هم جهت خرید بلیط هواپیما بررسی و جستجو کنید ، به دلیل اینکه شما نمیدانستید که بلیط هواپیما در بعضی روزها با قیمتی پایین تر ارائه خواهد شد.

۴- به اینکه در چه فصلی و روزهای تعطیل بلیط هواپیما ارزان تر است توجه کنید.

متوجه شدن این مورد که چه زمانی به سفر بروید به اندازه زمان مناسب خرید بلیط هواپیما مهم و ضروری است.چون خیلی مهم است که یک پرواز چقدر مسافر خواهد داشت و همین مورد در قیمت بلیط هواپیما موثر خواهد بود. بعضی مناسبت های خاص و مهم مثل عید نوروز ،شهادت ها ، ولادت ها و عید کریسمس در گران تر شدن بلیط هواپیما تاثیر زیادی خواهند گذاشت و طبیعتا قیمت بلیط هواپیما گرانتر خواهد شد.و این مطلب گران تر شدن بلیط هواپیما در بعضی از مسیرهای پر رفت و آمد که شما قصد سفر به آن جا را دارید و همچنین روزهای خاصی که شلوغ و یاخلوتی جمعیت را به همراه دارد ، درست از آب در می آید.

مثلا اگر شما قصد خرید بلیط هواپیما را در ماه های فوریه و مارس برای سفری لذت بخش به اروپا را دارید حتما و صد در صد می توانید بلیط هواپیمایی با قیمت بسیار بسیار کم بخرید و سفری خوش و کم هزینه را داشته باشید چرا که این ماه ها ، ماه های خلوتی هستند و قیمت بلیط هواپیما کاهش می یابد ، و اما اگر در فصلی دیگر مثل تابستان میخواهید بلیط هواپیما بخرید و به اروپا سفر کنید ،بلیط هواپیمایی با تقریبا دوبرابر قیمت بلیط هواپیما در فوریه و مارس خواهید یافت.و باهه این حرف ها اگر قصد دارید در روزهای شلوغ برای مکان های پربیننده و خاصی ، بلیط هواپیما تهیه کنید بهتر می دانیم که قبل از سفر خود بلیط هواپیمای خود را رزرو کنید تا بتوانید از تخفیف صندلی پیش فروش استفاده کنید و بلیط هواپیمایی ارزان بخرید و سود ببرید.

۵- در ایر لاین های مختلف ، پروازهای رفت و برگست را باهم ترکیب کنید تا بلیط هواپیمایی بسیار ارزان بخرید.

شما برای خرید بلیط هواپیما می توانید در ایرلاین های مختلف ، بلیط هواپیمای مسیر رفت و برگشت را باهم ترکیب کنید یعنی مثلا بلیط رفت را از ایرلاین X و بلیط هواپیمای برگشت را از ایرلاین Y خرید کنید چون ممکن است ترکیب قیمت بلیط هواپیمای رفت از یک خط هوایی با قیمت بلیط هواپیمای برگشت از یک خط هوایی دیگر، قیمت بسیار کمتری را برای شما داشته باشد تا اینکه هردو مسیر رفت و برگشت را از یک ایرلاین خرید کرده باشید. شما باید این نکته را بدانید که امکان این وجود دارد که یک ایرلاین که قیمت بلیط هواپیمای رفت مناسبی دارد ، ممکن است بلیط هواپیمای برگشت مناسبی نداشته باشد. پس همیشه ترکیب کردن جهت خرید ارزان تر بلیط هواپیمای سفرهای خود ، یادتان نرود.

۶-در سایت های مختلف اطلاعیه نرخ بلیط هواپیما ثبت نام کنید.

برای اینکه همیشه از قیمت بلیط هواپیما باخبر باشید ، باید در سایت های مختلف شرکت های هواپیمایی که قیمت بلیط هواپیما را به اطلاع مردم میرسانند، ثبت نام کنید. شما با این کار ، زمانی که حراجی قیمت بلیط هواپیما اتفاق می افتد یا مثلا چند عدد صندلی در هواپیما رزرو نشده و خالی مانده ، می توانید به سرعت آگاه شوید. و وقتی از تخفیف بلیط هواپیما مطلع شدید ، اگر سریع دست به کار شوید و بلیط هواپیما ارزان شده را خریداری کنید، می توانید نفع بسیاری ببرید.و خوشحال شوید.

۷- حواستان به پرداخت هزینه های کیف و بار اضافه در هنگام خرید بلیط هواپیما باشد.

شرکت های و ایرلاین ها عملکردهای مختلفی درباره هزینه ساک و چمدان دارند که بیشترین هزینه ها درمورد ساک های چک شده است و حتی هزینه حمل این ساک ها و چمدان ها.شما باید این نکته را یادتان باشد که برای بعضی ایرلاین ها مهم است که در زمان خرید بلیط هواپیما ، هزینه این ساک های خود را بپردازید.

۸- همه فرودگاه های مقصد را در زمان خرید بلیط هواپیما چک کنید.

اگر مکانی که تصمیم دارید بلیط هواپیما تهیه کنید و به آن جا سفرکنید، بیش از یک فرودگاه دارد، حتما همه فرودگاه های آن جا را در زمان خرید بلیط هواپیما چک نمایید، چرا که ممکن است برای فرودگاهی  صندلی خالی وجود داشته باشد که تخفیف دار باشد و بدین صورت شما بتوانید بلیط هواپیمای ارزان تری را  بخرید.اگر گزینه انتخابی فرودگاه و تاریخ سفرتان زیاد باشد، راحت تر می توانید بلیط هواپیما ارزان بخرید.

۹- اعضای خانواده یا گروه خود را برای سفر، به دلیل تهیه بلیط ارزان تر تقسیم کنید.

این موضوع کاملا مشخص است که هر چقدر تعداد اعضای سفر کم تر باشد ، قیمت بلیط هواپیما ارزان تر خواهدشد.

مثلا فکر کنید در یک پرواز دو صندلی با قیمت بلیط ۱۲۰ دلار وجود دارد و بقیه صندلی ها ۱۷۰ دلار باشند.حالا اگر شما دونفر باشید که قصد خرید بلیط هواپیما دارید می توانید با ۲۴۰ دلار بلیط هواپیما تهیه کنید ، حال اگر ۴ نفر باشید باید ۴ تا ۱۷۰ دلار برای بلیط هواپیما بپردازید.شما در این جا می توانید تقسیم کنید و ۲ نفر را بلیط ۱۲۰ دلاری و دونفر را بلیط ۱۷۰ دلاری بخرید، بدین صورت قیمت تمام شده بلیط هواپیمای شما کمتر خواهد شد.

پس شما هیشه در زمان خرید بلیط هواپیما باید به دنبال صندلی برای کل اعضای گروه باشید و اطمینان داشته باشید که پرواز برای همه جا دارد، حال که مطمئن هستید بلیط هواپیما برای همه است ، بروید و برای گروه کوچکتر دنبال بلیط هواپیما بگردید و اگر قیمت پایین تر پیدا کردید برای گروه کوچکتر بلیط هواپیما بخرید سپس برای گروه بزرگتر به دنبال بلیط هواپیما بگردید.شاید این کار وقت گیر باشد ، اما صرفه جویی در هزینه های بلیط هواپیما و پس انداز پولتان خیلی مهم است.

۱۰- به دنبال سایت هایی بگردید که اگر قرار شد بلیط  هواپیما را پس بدهید، کمتر شما را جریمه کنند.

اگر شما از سایتی خرید کنید که در صورت مرجوع کردن بلیط هواپیما ،شما را کمتر جریمه کنند، و بنا بر دلایلی در آن تاریخ سفر شما کنسل شد، زیاد ضرر نخواهید کرد و شاید در تاریخ دیگری همان بلیط هواپیما را با قیمت مناسب تری بتوانید بخرید و به سفری خوش بروید.