رئیس پلیس فتا استان خوزستان اعلام کرد: برخی افراد سودجو در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های تلگرام اقدام به تبلیغ پیش فروش بلیط مسافرت‌های نوروزی کرده‌اند که این تبلیغات واقعیت نداشته و بیشتر برای این است که شهروندان گرامی را به دام بیاندازند و از آن ها کلاهبرداری کنند.

پیش فروش بلیط

پیش فروش بلیط

گزارش باشگاه خبرنگاران جوان

گزارشی که گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شده نموده است به شرح زیر می باشد :

سرهنگ حسنوند عنوان نمود که افراد کلاهبرداری در شبکه های اجتماعی به کذب پیش فروش بلیط های نوروزی را انجام می دهند. این افراد هزینه های بلیط را خیلی کمتر از قیمت واقعی آن می گویند تا افراد طمعکار شوند و گول قیمت پایین را بخورند ، سپس وجه بلیط را از آن ها می گیرند در صورتی که بلیطی در کار نمی باشد! بنابراین اگر افراد قصد خرید پیش فروش بلیط را از فضای مجازی دارند باید به طور کامل موارد امنیتی را رعایت نمایند.

ایشان اشاره کردند اولا که خرید کردن بلیط از کانال های مجازی هیچ امنیتی ندارد و اینکه بلیطی از طرف آن ها به شما داده شود مشخص و حتمی نیست. دوما اگرچه این کانال ها تبلیغات سایت خاصی را جهت خرید بلیط داشتند و شما قصد خرید از آن سایت را دارید باید حتما همه مسائلی که به فروشگاه های مجازی ربطی دارند را رعایت کنید. اما خب معمولا چنین سایت های تقلبی می باشند که اطلاعات حساب های بانکی افراد را به سرقت خواهند برد. پس حتما مواظب باشید.

براساس اعلامیه سایت پلیس فتا،حسنوند خاطرنشان نمود: شهروندان به هیچ وجه برای خرید پیش فروش بلیط مسافرت‌های نوروزی از کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی اقدام ننمایند و برای خرید بلیط حتما از سایت های بااعتبار و اعلام شده اقدام کنند.