رزرو بلیط هواپیما

شما وقتی تصمیم می گیرید که به یک سفر هوایی به یک مکان تفریحی بروید یا یک سفر کاری داشته باشید: می دانید برای تهیه و دریافت کردن بلیط هواپیما شیوه های مختلفی وجود دارد. یکی از این شیوه ها بری رزرو کردن بلیط هواپیما یا اینکه خرید کردن بلیط هواپیما، رفتن و مراجعه کردن به دفتر های آژانس های هواپیمایی می باشد که شما در این روش می توانید به راحتی بلیط هواپیمای خود را با حضور در آن جا رزرو نمایید. یکی دیگر از راه های تهیه بلیط هواپیما، تماس تلفنی برقرار کردن با دفترهای آژانس هواپیمایی است که شما در این جا می توانید در تماس تلفنی اعلام کنید که قصد رزرو بلیط هواپیما را دارید و در آخر ، شیوه ای وجود دارد به نام رزرو کردن بلیط هواپیما به صورت آنلاین.

در نهایت جهت جمع بندی :  ۳ روش برای تهیه بلیط هواپیما وجود دارد :

  • مراجعه حضوری و خرید بلیط هواپیما
  • تماس تلفنی و رزرو بلیط هواپیما
  • رزرو آنلاین بلیط هواپیما

و با توجه به پیشرفته شدن جوامع امروزی و همینطور راحت تر شدن امور، کم کم شیوه های اول و دومی کمتر می شوند، چرا که شرایط و امکانات جامعه در این ایام درباره در دسترس بودن اینترنت و وچود داشتن سایت های مختلف جهت رزرو کردن آنلاین بلیط هواپیما بهبود یافته است.پس شیوه سومی رواج بیشتری یافته است. اما باز هم افرادی در جامعه وجود دارند که از شیوه های اول و دوم هم برای تهیه بلیط هواپیمای خود استفاده می کنند.

برای رزرو بلیط هواپیما باید اطلاعاتی راجع به بلیط هواپیما داشته باشید.

قبل از هر موردی باید متوجه باشید که بلیط هواپیما به ۲ روش بلیط چارتر و بلیط سیستمی در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت. بلیط هواپیما سیستمی بلیط هایی هستند که امکان کنسل کردن آن ها و یا تغییر زمان دادن آنها به جلو یا عقب با کم کردن هزینه خسارت و ضرر و زیان آژانس هواپیمایی میسر می باشد.اما بلیط هواپیمای چارتر را نمی توان کنسل کرد و یا تاریخ آن را جابجا کرد چون چارتر کننده برای چارتر کردن بلیط هواپیما، هزینه هایی را متحمل شده است و حاضر نیست ضرر کند.

همان طور که مستحضر هستید شرکت های هواپیمایی متفاوتی وجود دارند که بلیط هواپیما را در مسیرهای یکسان ارائه می کنند، پس در تهیه بلیط هواپیما باید این نکته را در نظر داشت، چرا که امکان این وجود دارد که مسافران از یک ایرلاین راضی و خرسند باشند ولی به دلایل مختلفی راضی نباشند که با ایرلاین دیگر به مسافرت بروند.

به احتمال زیاد زمان نیز خیلی برای شما مهم است بنابراین با بررسی کردن پروازهای ایرلاین های مختلف می توانید زمانی را که مد نطر شما است انتخاب کنید و بلیط هواپیمای خود را تهیه نمایید.

بهای بلیط هواپیما اگرچه در ایرلاین های داخلی متفاوت نیست اما این نرخ و بهای بلیط هواپیما برای ایرلاین های خارجی و پروازهای خارجی تفاوت دارد. بنابراین شما می توانید پرواز های مختلفی را با هم مقایسه کنید و برای سفر خود بلیط هواپیمای ارزان با بهای کم و مناسب تهیه کنید.

اما تا چه زمانی می توانیم بلیط هواپیمای خود را باز گردانیم؟و چه مقدار از هزینه بلیط هواپیما جهت خسارت کم می شود؟

  • ۳ روز قبل پرواز تا ساعت ۱۲: در این مورد ۵ درصد از هزینه بلیط هواپیما کم می شود.
  •   ۱ روز قبل پرواز تا ساعت ۱۲: در این مورد ۱۰ درصد از هزینه بلیط هواپیما کم می شود.
  • ۳۰ دقیقه قبل پرواز:  در این مورد ۳۰ درصد از هزینه بلیط هواپیما کم می شود.
  • ۳۰ دقیقه قبل پرواز  تا بعد پرواز: در این مورد ۳۰ درصد از هزینه بلیط هواپیما کم می شود.

اگر قصد خرید کردن و یا رزرو بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی و خارجی را دارید، پیشنهاد ما برای شما این است که قبل از انجام این کار و تهیه بلیط هواپیما اطلاعات لازم و کافی را به دست آورید تا بتوانید شرایط  خود را طوری تنظیم نمایید که بهترین مورد را انتخاب کنید.در صورتی که نیاز به راهنمایی و ارشاد در جهت تهیه بلیط هواپیما دارید، همکاران ما حاضرند و همچنین بسیار خرسند می شوند که به شما مشاوره دهند تا بهترین مورد را انتخاب نمایید و ارزان ترین بلیط هواپیما را بخرید.