اگر شما تصمیم گرفته اید که به شهر مشهد مقدس سفر کنید بهتر است بلیط هواپیما مشهد را از سایت ما به صورت آنلاین و بسیار راحت خریداری کنید.

بلیط هواپیما مشهد یکی از پرمتقاضی ترین بلیط هواپیما ها در بین پروازها و مسافرت های داخلی است . این مسیر مسافرتی همیشه شلوغ و پر طرفدار بوده مخصوصا در ایام تعطیلی همچون تعطیلات عید نوروز یا مناسبت های مذهبی از قبیل تولد امام رضا (ع) ، شهادت امام رضا (ع) و خیلی از مناسبت های دیگر ، بلیط هواپیما مشهد بسیار طرفدار پیدا می کند و مسافران در صددند که هرطور شده بلیط هواپیما مشهد را تهیه کنند تا خودشان را به مشهد مقدس برسانند و از همجواری امام هشتم لذت فراوانی ببرند.

پیشنهاد ما به مسافران برای تهیه بلیط هواپیما مشهد این است که در هر زمان یا هر مناسبتی که قرار دارید و قصد تهیه بلیط هواپیما دارید بهتر است به روش آنلاین از سایت اقدام به خرید بلیط هواپیما نمایید. چنانچه قصد سفر به مشهد را کردید بدون اینکه نگران هیچ مسئله ای باشید نیت زیارت امام رضا(ع) کنید و به وب سایت جهت تهیه بلیط هواپیما مشهد رجوع کنید شما حتی با دستگاه هوشمند تلفن همراه خود نیز می توانید بلیط هواپیما مشهد را خریداری کنید. به همین راحتی و آسانی. در ادامه مقاله دربازه نکات کلی چگونگی خرید بلیط هواپیما مشهد به صورت آنلاین بیان خواهد شد و همچنین درباره فرودگاه مشهد نیز اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد مقدس

فرودگاه مشهد دومین فرودگاه کشور است که پررفت و آمد و شلوغ است.این فرودگاه در جنوب شرقی شهر مشهد واقع شده و مساحت آن ۵۴۰ هکتار است و دو باند پرواز را داراست. و چون تعداد پرواز های داخل و خارج کشور در آن زیاد است از این لحاظ اولین رتبه را در بین فرودگاه های ایران دارد. حدودا تعداد ۱۴ فروند هواپیمای داخلی و ۱۶ فروند هواپیمای خارجی در فرودگاه مشهد در حال فعالیت هستند شایدم بیشتر از این تعداد باشد. این فرودگاه هرساله ۸ میلیون مسافر داخلی و خارجی را در خود جای می دهد و این به دور از انتظار نیست که تعداد مسافران خارجی جهت دیدن شهر مشهد افزایش یابد چرا که وزیر امور خارجه دستور صدور روادید یا ویزا را برای تعداد ۱۹۰ کشور خارجی در فرودگاه های کشور صادر کرده اند.

شما مسافر عزیز که قصد سفر به مشهد و تهیه بلیط هواپیما مشهد را دارید بهتر است که درباره فرودگاه آن بدانید تا در صورت تهیه بلیط هواپیما و سفر به شهر بسیار زیبا و دیدنی مشهد مقدس ، رفتنتان به داخل شهر و مکان های دیدنی آسانتر صورت گیرد. فرودگاه هاشمی نژاد به خط یک مترو متصل است و همین که وسایل و چدان های خود را از قسمت بار تحویل گرفتید می توانید سوار مترو شوید و به داخل مشهد بروید.هم اکنون خط یک متروی شهر مشهد  از ایستگاه وکیل آباد تا ایستگاه فرودگاه ( غدیر ) و مسیر بالعکس آن از ساعت ۶ صبح تا ۲۲:۳۰ در حال فعالیت است.

با این خط یک به بسیاری از نقاط تفریحی و دیدنی مشهد می توان رفت مثلا : منطقه ییلاقی طرقبه و شاندیز، باغ وحش مشهد، رستوران پدیده‌ی شاندیز، شهربازی کوهستان‌ پارک مشهد، نمایشگاه بین‌المللی، پارک ملت، دانشگاه فردوسی مشهد، بازار زیست‌خاور، بازار هفده شهریور، ترمینال، فرودگاه و بسیاری از مکان های دیگر.

در کنار ایستگاه متروی وکیل آباد ، پایانه اتوبوس رانی است که می توانید به بسیاری از نقاط مشهد بروید. همچنین اتوبوس ها از داخل فرودگاه هم می توانند شما را به داخل مشهد ببرند از جمله حرم مطهر امام رضا(ع) . شما از فرودگاه مشهد می توانید جهت رفتن به داخل مشهد تاکسی هم کرایه کنید.پس بعد از قصد سفر به مشهد و تهیه بلیط هواپیما مشهد و رسیدن به فرودگاه شهید هاشمی نژاد می توانید با وسایل نقلیه متفاوت از مرکز شهر مشهد و دیگر نقاط تفریحی گردشی دیدن نمایید.

بهترین موقع تهیه بلیط هواپیما مشهد

اگر شما قصد و نیتتان از خرید بلیط هواپیما مشهد به منظور سفر کاری ، شرکت در همایش یا سمینار نیست و هدفتان از خرید بلیط هواپیما مشهد تنها این است در بهترین زمان ممکن که مشهد شلوغ نباشد به این شهر سفری داشته باشید، باید بگوییم که بهترین زمان در فصل بهار و پاییز است. اگر در این فصول بلیط هواپیما مشهد خریداری کردید بدانید هتل های مشهد قیمتی ارزان تر دارند ، هوا متعادل تر و ترافیک شهر مشهد کمتر خواهد بود. اما در ایام تعطیلی عید نوروز و مناسبت های مذهبی شهر غلغله و ترافیک موج می زند.

در کل بهترین زمانی که شما می توانید بلیط هواپیما مشهد خریداری کنی و به این شهر سفری دلچسب داشته باشد همان ماه های مهر ، آبان ، اردیبهشت و خرداد است. هنگامی که در حال خرید بلیط هواپیما مشهد هستید به این دقت کنید که ساعت پرواز به مشهد را بین ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰ صبح و ساعت برگشت خود را ۱۵:۰۰ انتخاب کنید و نهایت لذت را از بودن در شهر مشهد ببرید.

بلیط هواپیما مشهد سیستمی بهتر است یا چارتر؟

شما نه فقط هنگامی که تصمیم به تهیه بلیط هواپیما مشهد گرفته اید بلکه در هنگام خرید بلیط هواپیما بقیه مسیرها نیز باید بدانید که بلیط هواپیما به دو گروه کلی تقسیم می شوند : بلیط هواپیما چارتر و بلیط هواپیما سیستمی.

بلیط هواپیما سیستمی :

بهای بلیط سیستمی در کلیه شرکت های فروش بلیط هواپیما و آژانس های معتبر یکسان است ، البته بهای بلیط هواپیما سیستمی برای سنین مختلف، متفاوت است مثلا بهای بلیط هواپیما برای نوزادان یک نرخ است، برای کودکان یک نرخ و برای بزرگسالان یک نرخ. این نوع بلیط هواپیما قابل بازپس گیری هستند یعنی اگر مسافر بنا به هر دلیلی امکان این را نداشت که به پرواز خود برسد، می تواند بلیط هواپیما خود را پس دهد و بعد از این که مبلغ جریمه از هزینه پرداخت شده مسافر کم شد، بقیه مبلغ پرداختی به او پس داده می شود.

بلیط هواپیما چارتر :

احتمال دارد در هنگام خرید بلیط هواپیما بسیار به کلمه بلیط چارتر برخورد کرده باشید. ما توضیح کلی درباره بلیط چارتر به شما خواهیم داد. بلیط چارتر به این معناست : زمانیکه برخی آژانس ها که به آن ها چارتر کننده گویند ، تعدادی یا کل صندلی های یک پرواز چارتر را کرایه می کنند و خودشان روی بلیط چارتر برای مسیرهای مختلف مثل بلیط چارتر مشهد قیمت گذاری می کنند. وقتی در حال تصمیم گیری برای خرید بلیط هواپیما هستید به این نکته دقت کنید قیمت بلیط چارتر بر عکس بلیط هواپیما سیستمی متغیر است و بستگی به زمان پرواز ، مناسبت ها ، موقعیت زمانی و تعداد مسافر درخواست کننده بلیط هواپیما دارد همچنین قابل پس دادن نیستند ینی امکان ندارد شما بتوانید زمان بلیط چارتر خود را تغییر دهید و بهای بلیط چارتر برای تمام سنین که از دوسال به بالا هستند یکسان می باشد.

اما گاهی پیش می آید که قیمت بلیط چارتر بسیار کاهش می یابد که تعجب برانگیز است.

در حال حاضر شما اطلاعات مفید و مختصری را راجب بلیط هواپیما سیستمی و بلیط هواپیما چارتر کسب کردید که می تواند در زمان خرید بلیط هواپیما مشهد به شما کمک کند. آژانس های چارتر کننده برای اینکه هزینه هایی را که بابت چارتر کردن تعداد یا تمام صندلی ها پرداخته اند ، جبران کنند از هر روش تشویقی مسافران استفاده می کنند تا بلیط چارتر را به فروش برسانند و صندلی ها خالی نمانند در واقع به سود کم راضی می شوند پس شما هنگامی که به دنبال تهیه بلیط هواپیما مشهد هستید می توانید بلیط چارتر مشهد را هم نگاهی بندازید شاید قیمت آن از بلیط هواپیما سیستمی کمتر بود و برای شما به صرفه تر خواهد شد که بلیط چارتر مشهد را خریداری کنید.

به طور مثال در بعضی فصول و مناسبت ها که تعداد متقاضی بلیط هواپیما کم می شود، بهای بلیط چارتر کاهش می یابد و همچنین هر لحظه که به پرواز نزدیک می شویم قیمت بلیط چارتر امکان دارد کاهش یابد چرا که چارتر کننده باید تمام بلیط چارتر خود را به مسافران بفروشد. اما در عوض در تعطیلات و مناسبت های مذهبی که تعداد مسافران مشهد بسیار می شوند آنقدر بلیط هواپیما مشهد نادر می شود و کم گیر می آید که بهای بلیط چارتر مشهد از بلیط هواپیما سیستمی گران تر خواهد شد .

شما که می خواهید بلیط هواپیما مشهد خریداری نمایید باید مواظب سایت هایی که اعتبار ندارند و با قیمت هایی بسیار وسوسه انگیز می خواهند مسافران را تشویق کنند تا بلیط هواپیما مشهد بخرند ، باشید . زیرا بسیاری از موارد پیش آمده که مسافرانی بلیط هواپیما مشهد خریداری کرده اند و وقتی در زمان پرواز به فرودگاه رفته اند متوجه شده اند به هیچ وجه چنین پروازی وجود ندارد و سرشان بابت خرید بلیط هواپیما مشهد قلابی کلاه رفته است. در اینجاست که باید گفت مزیت هایی که بلیط هواپیما سیستمی نسبت به بلیط چارتر دارد اول معتبر بودن آن است و دوم اینکه قابل پس گیری یا همان استرداد می باشد و اگر به هر دلیل ممکنی از تصمیم خود به مشهد باز گشتید می توانید بلیط هواپیما مشهد خود را لغو کنید و پس از دادن جریمه ، هزینه پرداختی خود را پس بگیرید.