حتما به نکاتی که در زیر راجع به زمان خرید بلیط هواپیما گفته شده، توجه کنید.

ما در این جا مطالبی برای شما خواهیم گفت که بتوانید به موقع بلیط هواپیمایی ارزان تهیه کنید و به سفر خویش بروید.

همه افرادی که قصد و تمایل دارند که بلیط هواپیما خریداری کنند و به سفری لذت بخش بروند بهتر می دانیم که بلیط هواپیمای خود را زودتر از  تاریخ سفر خریداری کنند. و زوتر تهیه کردن بلیط هواپیما، تنها شامل ایرانیان نمی شود بلکه در سراسر جهان پروسه خرید بلیط هواپیما بدین منوال است.

حتما بلیط هواپیمای خود را چند روز یا حتی هفته، زودتر از تاریخ سفر خود خریداری کنید و به هیچ وجه از این مورد نگران نباشید که ممکن است در زمان باقی مانده تا تاریخ سفرتان، از قیمت بلیط هواپیما کاسته شود و شما ضرر کنید.

در این متن ما برای شما عزیزان و مسافران محترم ، لیستی از نکته ها و مطالب مهم دربازه بهترین زمان سفر و همچنین تهیه بلیط هواپیما، ارائه خواهیم کرد، به امید آن که شما این نکات را مطالعه کنید و شانس خویش را جهت یک معامله خوب و پر سود و خرید بلیط هواپیمای ارزان، افزایش داده و در هزینه های زیاد صرفه جویی نمایید:

 

۱- شما باید بهترین زمان را انتخاب نمایید مثلا باید تقریبا از چند هفته قبل از تاریخ سفر خود، بلیط هواپیمای خویش را خریداری کنید، چرا که بسیار کم پیش می آید که معامله خرید بلیط هواپیما در لحظات آخر درست جواب دهد و خوب باشد.پس یادتان نرود خرید بلیط هواپیما از چند هفته قبل.

 

۲- تعداد روزهای قبل تاریخ سفر، جهت خرید بلیط هواپیما را به دودسته تقسیم می کنیم: اولا برای پروازهای داخل در ایران بهتر است از ۷ روز قبل سفر اقدام به خرید بلیط هواپیما نمایید و دوما برای پروازهای خارج از کشور و بین المللی بهتر است از ۳۴ روز قبل تاریخ سفر خویش اقدام کنید به خریداری بلیط هواپیما.بدین صورت معامله خرید بلیط هواپیمای بهتری خواهید داشت.

 

۳- این را بدانید که نرخ بلیط هواپیما برای پروازهای داخل ایران، حتی در صورت خریداری شدن در چند هفته زودتر، فرق بسیاری نخواهد کرد و شاید هم نرخ بلیط هواپیما هیچ فرقی نکنند.

 

۴ – چنانچه قصد دارید سفر بسیار خوبی داشته باشید و یک برنامه ریزی خوبی انجام دهید جهت خرید بلیط هواپیما، بهتر می دانیم که اخبار را در رسانه های اجتماعی که معتبر هستند دنبال کنید و پیگیر اطلاعیه ها درباره نرخ بلیط هواپیما باشید و همچنین خرید بلیط هواپیمای خود را اینترنتی انجام دهید به صورت آنلاین، چون رسانه های معتبر و سایت اینترنتی اطلاعات و اخبار کاملا جدید را درباره نرخ بلیط هواپیما خواهند داشت و در دسترس شما قرار می دهند.

 

۵ – حتما حواستان به نوسانات و تغییر نزخ بلیط هواپیما به مقصد مورد نظرتان باشد و ترجیحا این توجه شما به تغییر نرخ بلیط هواپیما برای ۱ تا ۲ هفته باشد بهتر است. چرا که امکان این وجود دارد که طی یک تا دو هفته که از زمان سفر شما باقی مانده است، قیمت بلیط هواپیما به آن مقصد کاهش یا افزایش یابد و این نوسان می تواند به دلایل مختلفی باشد.

 

۶ – در زمان هایی که سفرها بسیار افزایش می یابد و دوران اوج مسافرت به شمار می آید نظیر تعطیلات عید نوروز، مناسب ترین وقتی که شما می توانید بلیط هواپیمای خود را تهیه کنید، چهارده هفته قبل تاریخ سفرتان می باشد. در روز های تعطیلات رسمی و همچنین جمعه ها، به طور معمول نرخ بلیط هواپیما افزایش می یابد و در روزهای معولی دیگر و بقیه روزهای هفته نرخ بلیط هواپیما ار زان تر خواهد شد.

 

۷ – البته گاهی ممکن است در روزهای معمولی هفته مثل سه شنبه یا چهارشنبه نرخ بلیط هواپیما ارزان تر از جمعه ها نباشد، پس موارد شایعه شده درباره کاهش یا افزایش نرخ بلیط هواپیما را گوش نکنید و حتی بعضی اوقات در آخر هفته ها نرخ بلیط هواپیما چند درصد ارزان تر نیز به فروش خواهند رسید.

 

۸ – آژانس های هواپیمایی کار به فروش رساندن بلیط هواپیما را از اول هفته شروع خواهند کرد پس بهتر می دانیم که شما همیشه تغییرات نرخ بلیط هواپیما را دنبال و بررسی نمایید.

 

۹ – در فصل هایی که اوج مسافرت و شلوغی می باشد به سفر نروید و این کار به خودی خود می تواند موجب شود که نرخ بلیط هواپیما بسیار کاهش یابد. چرا که اگر بیشتر آدم ها این کار را انجام دهند، تعداد مسافران کم می شود و نرخ بلیط هواپیما کاهش می یابد.

 

۱۰ – اگر قصد دارید که در فصل تابستان به مسافرت بروید و بلیط هواپیما خریداری نمایید، پیشنهاد ما برای شما این است که از سه ماه قبل از تاریخ سفر خود، به فکر خریدن بلیط هواپیمای خود باشید و برای رزرو کردن بلیط هواپیما به مقصد مورد نظرتان اقدامات لازم را انجام دهید. چون در آن موقع نرخ بلیط هواپیما کمتر خواهد بود.

 

عمل بسیار مهم، مفید و کاربردی که می توانید انجام دهید این است که از طریق آدرس ایمیل خودتان در وبلاگ ما عضو شوید و یا سایت ما را داشته باشید تا همیشه در جریان فروش و نرخ بلیط هواپیما در همه فصول و همه زمان ها باشید.

 

به طور حتم این نکات ما را درباره زمان خرید بلیط هواپیما به خاطر بسپارید.