در یک روز ممکن است تعداد بیشتر از ۷۰ هواپیما در فرودگاه هاشمی نژاد مشهد فرود بیایند یا پرواز کنند. افراد بسیاری از همه شهرها و روستاهای کشور برای زیارت کردن امام هشتم خود امام رضا (ع) یا انجام دادن کارهایشان به مشهد مقدس مسافرت می کنند. اگر شما هم قصد دارید بلیط هواپیما مشهد خریداری کنید و به این شهر زیبا و معنوی سفری داشته باشید ، وب سایت ما را انتخاب کنید و لیست پروازهای مشهد را مشاهده کنید.شما جهت خرید بلیط هواپیما مشهد می توانید به راحتی تمامی پروازهای شرکت های هواپیمایی و همچنین دفترهای فروش بلیط هواپیما را در این وب سایت مشاهده کنید. و با خیال جمع به خرید بلیط هواپیما مشهد بپردازید.

چرا بهای بلیط هواپیما مشهد کاهش می یابد؟

ابتدا باید با معانی بلیط چارتر و بلیط هواپیما سیستمی آشنا شوید سپس به این سوال پاسخ خواهیم داد. به خاطر اینکه تعداد مسافرانی که قصد سفر به مشهد را دارند همیشه بسیار هستند ، بلیط هواپیما مشهد به دو صورت بلیط هواپیما سیستمی و بلیط چارتر به مسافران ارائه می شود. اگر تا امروز با هواپیما به مشهد رفته باشید حتما این دو کلمه بلیط هواپیما سیستمی و بلیط چارتر به گوشتان خورده است .آیا می دانید چه فرقی باهم دارند؟

بلیط هواپیما سیستمی مشهد

از طریق دفترهای فروش بلیط هواپیما که نمایندگان شرکت های هواپیمایی می باشند، فروخته خواهد شد. برای مسافرانی که کودک هستند و بین ۲ تا ۱۲ سال سن دارند ۲۰ تا ۲۵ درصد تخفیف وجود دارد و اگر مسافر به هر دلیلی نخواهد پرواز کند؛ طبق قوانین جریمه شرکت هواپیمایی مورد نظر که بلیط هواپیما از آن خریداری شده می تواند کنسل کند که بخشی از هزینه اش در ازای خرید بلیط هواپیما ، به او برگردانده می شود.به طور مثال فروش بلیط هواپیما در هواپیمایی های ایران ایر، ماهان و آسمان به صورت بلیط هواپیما سیستمی می باشد. این نوع بلیط هواپیما چند قیمت مشخص دارند که بیشتر از این چند نوع متغییر نخواهد بود.

بلیط چارتر مشهد 

مربوط به زمانی می شود که شخصی یاآژانس های مسافرتی  تعدادی یا حتی کل بلیط هواپیما پروازی را از قبل رزرو کرده باشند. و در واقع بلیط هواپیما به این آزانس یا اشخاص پیش فروش شده باشد.به این نوع بلیط هواپیما ، بلیط چارتر گفته می شود و به آن پرواز که بلیط هواپیما آن پیش فروش شده پرواز چارتر گویند. بعد از پیش خرید کردن ، تعیین قیمت بلیط چارتر بر عهده آژانس مسافرتی است. و به طور معمول بدین صورت است که بهای بلیط چارتر دونوع می شود نوزاد ( زیر ۲ سال) و بزرگسالان (بالای ۲ سال) که قیمت متفاوتی دارند.

قوانین کنسل کردن بلیط چارتر و جریمه های کنسلی نیز توسط همان آژانس مسافرتی که بلیط چارتر دارد معین می شود. چنانچه بلیط چارتر مشکلی داشته باشد مسئولیت آن برعهده شرکت هواپیمایی نیست و باید به آژانسی که بلیط چارتر را از آن خریده اید مراجعه کنید. معمولا بلیط هواپیما در هواپیمایی های معراج ، اترک ، زاگرس و کیش از نوع بلیط چارتر می باشند.

نتیجه گیری

حال که با مفهوم بلیط هواپیما سیستمی و بلیط چارتر آشنا شدید به این نکته پی بردید که به چه دلیل بهای بلیط هواپیما مشهد در زمان هایی کاهش می یابد. مثلا وقتی هیچ مناسبتی و یا تعطیلاتی وجود ندارد که تعداد متقاضی بلیط هواپیما مشهد کم است، پس منطقی است که بهای بلیط هواپیما مشهد کم شود تا مردم بیشتری برای خرید بلیط هواپیما مشهد تشویق شوند.

آژانس های چارتر کننده بهای بلیط چارتر خود را کاهش می دهند. اگر صندلی ها خالی باشند و بلیط چارتر روی دستشان بماند ، متحمل ضرر و زیان هایی می شوند زیرا آن ها بهای بلیط چارتر ها را به شرکت هواپیمایی پرداخت کرده اند پس به سود کم راضی می شوند و قیمت را پایین می آورند. تا مسافر برای خرید بلیط چارتر ارزان تر ترغیب شود و بخشی از هزینه های آنان جبران شود. گاهی تخفیف هایی که بابت خرید بلیط چارتر به مسافر می دهند به ۸۰ درصد نیز خواهد رسید.

فرودگاه هاشمی نژاد مشهد رتبه دوم را از نظر رفت و آمد دارد!

این فرودگاه از نظر تعداد مسافر رتبه دوم را دارا می باشد. از لحاظ تعداد هواپیما که فرود می آیند و یا ازمشهد پرواز دارند، دارای رتبه اول می باشد. زمین فرودگاه هاشمی نژاد به بیش از ۵۰۰ هکتار می رسد و از نظر جغرافیایی در جنوب شرقی شهر واقع شده. ساخت آن مربوط به دوره محمدرضا شاه پهلوی می باشد.دو باند موازی دارد که می تواند تمام هواپیماها تا رتبه بوئینگ ۷۴۷ را در خود جای دهد.

پروازهای شهر مشهد مقدس توسط ۱۰ شرکت هواپیمایی از داخل ایران و تعداد ۷ شرکت هواپیمایی خارج از ایران از ۲۶ فرودگاه مختلف انجام می شود. به طور تقریبی در سال ۴ میلیون مسافر از این فرودگاه جابجا می شوند. در روز حدودا ۷۰ پرواز در فرودگاه مشهد انجام می شود. و در زمان هایی که پیک سفر می باشد و تقاضا بسیار بوده تا ۱۲۰ پرواز نیز انجام شده است.

بهای بلیط هواپیما مشهد به طور معمول چقدر است؟

بلیط هواپیما مشهد دارای قیمت حداقل و حداکثر می باشد .