در همه زمان ها وقتی ایام تعطیلی فرا می رسد ، نرخ انواع بلیط هواپیما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. یکی از موارد تعطیلات، روزهای عید باستانی نوروز می باشد که در این موقع بهترین اقدامی که می توانید انجام دهید این است که بلیط هواپیمای خود را زودتر از تاریخ سفر خود یعنی وقتی پیش فروش خواهند شد، خریداری کنید. اگر شما بلیط هواپیما برای نوروز ۹۶ را به صورت پیش فروشی بخرید دیگر نگران سفر خود نیستید و خیالتان راحت است که بلیط را خریده اید. و همچنین مطمئن هستید که از نظر قیمت آن ضرر نکرده اید و سرتان را کلاه نذاشته اند و بلیطی با قیمت ارزان را تهیه کرده اید.

طبق برنامه ای که هر سال وجود دارد ، امسال هم مثل سال های قبل می باشد و پیش فروش بلیط هواپیما جهت سفرهای نوروزی ۹۶ به طور یکپارچه و سراسری از ماه بهمن آغاز خواهد شد، شرکت های هواپیمایی هم چنین اجازه و مجوزی را ندارند که به عنوان بلیط چارتر ، قیمت بلیط هواپیما را بالا ببرند و به مسافران با قیمتی بالاتر بلیط هواپیما را به فروش برسانند.

حال به نکات زیر جهت خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب، توجه کنید:

جستجو در بین آژانس های مختلف

  • قبل از هر اقدام دیگری بهتر است که از چندین آژانس مختلف درباره قیمت بلیط هواپیما و انواع ایرلاین ها و همچنین درباره نوع آن که آیا چارتر است یا سیستمی، بپرسید.  اطلاعاتی را که از پاسخ به این پرسش ها به دست می آورید کنار هم بگذارید و سپس تصمیمی برای خرید بلیط هواپیما بگیرید. البته این نکته را هم بگویم بد نیست که طبق یک ضرب المثل که گفته می شود قیمتی گران بی حکمت نخواهد بود، و قیمتی ارزان بی علت نمی تواند باشد، اگر بلیط هواپیما ارزان مشاهده کردید بلافاصله خوشحال نشوید و سریع تصمیم نگیرید. همچنین از آژانس های هواپیمایی با اعتبار و یا آژانس هایی که دفعات قبل از آن جا بلیط هواپیما تهیه کرده اید و به مسافرت رفته اید، این بار هم بلیط هواپپیمای خود را تهیه کنید.

ایرلاین ارزان تر

  • ممکن است ایرلاین ویژه ای مورد نظر شما نباشد که در این صورت این امکان برای شما هست که ایرلاینی با قیمت ارزان انتخاب کنید و بلیط هواپیما خود را تهیه کنید. درست است که این ایرلاین ها سرویس دهی کمتری خواهند داشت به نسبت ایرلاین های گران قیمت، اما خب سفر شما ارزان تر خواهد شد. نام این نوع پرواز ها، پروازهای لوکاست یا (Low Coastt) می باشد.

کلاس مناسب

  • حال باید کلاس خود را انتخاب نمایید ، همانطور که می دانیم مسافرت با کلاس های بالاتر، به نسبت کلاس های پایین تر، امکانات و ویژگی های بیشتری خواهد داشت اما خب این را همیشه توجه داشته باشید که کل سفر شما قرار نیست در داخل هواپیما گذرانده شود. پس انتخاب کلاس پایین تر هزینه سفر شما را کاهش خواهد داد.

خرید بلیط زودتر از تاریخ حرکت

  • بر این نکته خیلی تاکید خواهم داشت اگر چه همه ما درباره تور دقیقه آخر یا تور لحظه ۹۰ آگاه هستیم ، اما اصلا این مطلب درباره بلیط هواپیما در روزهای تعطیلات به طور تقریبی بی معنا خواهد بود. و لحظه به لحظه که به زمان پرواز نزدیک خواهیم شد، نرخ بلیط هواپیما در بازار دلال ها افزایش پیدا خواهد کرد. پس به این ترتیب در هر زمان که قصد خرید دارید، بهترین زمان ممکن را جهت خرید انتخاب نمایید.

 

  • تا جایی که امکان دارد بلیط هواپیما خود را (۲ یا ۳ هفته) قبل از تاریخ سفر خود خریداری نمایید.
  • و نکته آخر این که چمدان ها و وسایل اضافه و سنگین را از با خود به همراه نبرید و به این ترتیب هم سفر راحتی خواهید داشت و هم اینه از هزینه های سفرتان کاسته خواهد شد.

امیدوار هستم با این مطالب که خدمتتان گفتم بتوانید بلیط هواپیما برای عید نوروز با قیمتی مناسب تهیه کنید و سفر ارزان تر و لذت بخش تری داشته باشید.