رزرو بلیط هواپیما مسکو

برای اینکه بتوانید بلیط هواپیما مسکو را رزرو نمایید، ابتدا از طریق بخش جستجو، اطلاعات خواسته شده از قبیل مبدا، مقصد، نوع بلیط ( رفت و برگشت یا فقط رفت )، تعداد مسافران و کلاس پروازی را انتخاب نمایید سپس جستجو را بزنید تا نتایج جستجوی شما نمایش داده شود.

توجه : در هنگام رزرو بلیط هواپیما حتما دقت کنید سن نوزاد (زیر ۲ سال ) و سن کودک ( ۲ تا ۱۲ سال ) را صحیح وارد کنید چرا که قیمت بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان متفاوت است.

فرودگاه های مسکو

فرودگاه شرمتیوو :

در ۲۹ کیلومتری شمال غربی مسکو فرودگاهی بین المللی قرار گرفته که قطب شرکت هواپیمایی ایرفلوت می باشد و جزو تعداد سه فرودگاه بزرگ روسیه محسوب می شود. نام این فرودگاه شرمتیوو ( Sheremetyevo Airport ) است که با کدهای یاتا ( SVO ) ، ایکائو UUEE شناخته شده است. فرودگاه یاد شده از سال ۲۰۱۵ ، پررفت و آمد ترین فرودگاه مسکو شده است. نام فرودگاه شرمتیوو از نام شرمتیوسکی که یک نظامی بوده، گرفته شده است و در اصل به عنوان فرودگاه نظامی ساخته شد.

فرودگاه شرمتیوو ۴ پایانه مسافربری و یک پایانه جهت استفاده های ویژه و خصوصی دارد :

در سال ۲۰۱۲ پایانه A در قسمت شرق پایانه B افتتاح شد.این پایانه ( پایانه A )فقط مخصوص پروازهای ویژه و خصوصی می باشد. پایانه B ، که قبلا نامش شرمتیوو -۱ بوده ، جهت پروازهای ارزان داخلی ساخته شده. این پایانه در تاریخ اوت ۲۰۱۵ به کلی تخریب شد. در پایانه C پروازهای چارتر و پروازهایی که مقصد آنان کشورهای مستقل همسود است، انجام می شود. پایانه D این فرودگاه در تاریخ نوامبر ۲۰۰۹ ساخته شد و در همسایگی پایانه F قرار گرفته.

پایانه E جهت افزایش گنجایش و ظرفیت پایانه های D و F در سال ۲۰۱۰ ساخته شده که در واقع محلیست جهت اتصال این دو پایانه. پایانه F جهت بازی های المپیک تابستانی ۱۹۸۰ در تاریخ شش می ۱۹۸۰ افتتاح شد. این پایانه در قبل به نام شرمتیوو -۲ بود. دارای ۲۱ سکوی پرواز می باشد و ظرفیت خدمت دهی به ۶ میلیون مسافر در سال را دارد.

فرودگاه ونوکووا :

این فرودگاه در مکان ۲۸ کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر مسکو قرار گرفته که با کد های یاتا VKO ، ایکائو UUWW شناخته شده است. سومین فرودگاه پررفت و آمد روسیه محسوب می شود.

فرودگاه دوموده دوو :

فرودگاه دوموده دوو ( Demodedovo International Airport ) با کد DME یک فرودگاه مسافربری همگانی می باشد. دارای یک باند فرود بتن به طول ۲۶۰۰ متر است.در ارتفاع ۱۷۹ ماری سطح دریا قرار دارد. فرودگاه دوموده بزرگترین فرودگاه بین المللی موجود در جنوب شرقی شهر مسکو است. تا مرکز شهر مسکو ۴۲ کیلومتر فاصله دارد. در تاریخ می ۱۹۶۵ به طور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود. اولین فرودگاه کشور روسیه می باشد که باندهای پرواز موازی دارد.

فرودگاه بیکوف :

در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی مسکو و در بزرگراه ریازان واقع شده . فرودگاهی عمومی می باشد.

انتقال مسافر از فرودگاه به داخل شهر مسکو

از همه فرودگاه های نام برده شده، می توانید به حمل و نقل عمومی دسترسی داشته باشید. به این صورت است که باید با ون هایی که مخصوص فرودگاه هستند تا یکی از ایستگاه های مترو بروید سپس از آنجا به مترو سوار شوید. این روش ارزانترین روش است و البته کند نیز می باشد. مینی بوس ها یا همان مارشروتکاها در مسیر بین فرودگاه شرمتیوو ۱ و ایستگاه متروی رچنوی در رفت و آمد هستند که در این میان در فرودگاه شرمنیوو۲ نیز توقفی خواهند داشت. شروع حرکت مینی بوس ها در صورتی است که ظرفیتشان کامل شود. و این تقریبا هر نیم ساعت یکبار انجام می شود. چنانچه قصد دارید از شرمتیوو ۲ به این مینی بوس ها سوار شوید باید ۲۰۰ متر از پایانه جلوتر روید و این ایستگاه در سمت راست پارکینگ قرار گرفته .

اگر در فرودگاه دمددوو بودید ، بهترین روش این است که از قطار سریع السیری استفاده کنید که هر نیم ساعت از ایستگاه متروی پاولتس به فرودگاه دمددوو می آید.

پروازهای ایرلاین های مهم به فرودگاه شهر مسکو

بلیط هواپیما مسکو

ایروفلوت Aeroflot ، قطری Qatar ، الاتحاد Etihad ، لوفتانزا Lufthansa ، اوکراین اینترنشنال UKraine International Airlines ، آزال Azerbaijan Airlines ، ترکیش ایر Turkish Airlines و امارات Emirates

خط هوایی مستقیم ترهان مسکو و برعکس

ایران ایر   IRAN AIR

ایروفلوت AEROFLOT

پروازهای پیشنهادی غیر مستقیم

آزال ایر AZAL AIR

الاتحاد ETIHAD ، امارات EMIRATES  AIRLINES ، قطرایرویز QATAR AIRWAS ،  پگاسوس PEGASUS در فرودگاه سبیها شهر استانبول توقف دارد . TURKISH AIRترکیش ایر در فرودگاه آتاترک یا سبیها شهر استانبول توقف دارد.

** توجه کنید : ** 

هنگامی که می خواهید بلیط هواپیما مسکو تهیه نمایید حتما به فرودگاه مورد نظر دقت نمایید. چرا که بین دو فرودگاه فاصله بسیاری است و ادامه پرواز از همان فرودگاهی باشد که در آن توقف داشته اید.

قوانیین کنسلی بلیط هواپیما و تغییر تاریخ آن

قوانینی که جهت کنسلی بلیط هواپیما و یا تغییر دادن تاریخ آن اعمال می شود ، بر اساس بخشنامه هایی است که به وسیله خطوط هوایی معین شده است. و این قوانین در هنگام رزرو کردن بلیط در بخش قوانین بلیط نوشته شده است. که این قوانین شامل بلیط هواپیما مسکو نیز می شود.